Kargo Firmasını Nasıl Seçiyoruz?

Tekrar Merhabalar;

Sizlerden sıkça gelen sorular hakkında blog yazmaya devam ediyoruz. Siz kıymetli müşterilerimizden aldığımız en çok sorulan bir tanesi;

” Bir arkadaşımla beraber aynı ürünü satın aldık, fakat onun adresine Yurtiçi Kargo ile teslim edilirken, benim evime neden Sürat Kargo ile teslim edildi?” Bu kargo firması seçimini neden biz yapamıyoruz?

gibi sorular olmaktadır.

Artık teknolojinin gelişmesi ile big data ismi verilen büyük verilen daha iyi ve doğru analiz edilebilmektedir. Vestel tarafından girişimi başlatılan “Geliver.io” isimli proje ülkemizde ki kargo şirketlerinin neredeyse hangi mahalleye ne kadar süre içerisinde teslimat yapabildiğine kadar hesaplamaktadır.

Bu minvalde, firmamız 2024 başı itibariyle geliver.io ile anlaşma yapmış ve bu yapay zeka desteğini kullanmaya başlamıştır.

Tecrübelerimize dayanarak söylemeliyiz ki, şu ana kadar başarı oranı %99’un üstündedir. Hal böyle olunca bizler tek bir kargo firmasına bağlı kalarak değil, adresinizin bulunduğu lokasyona yakın kargo şubesinden, o şubenin kargo teslim edebilme oranlarına kadar irdeleyerek doğru kararı algoritmalara bırakarak vermekteyiz.

Sizler siparişinizi verdikten hemen sonra, bizlerden bir takip linki almaktasınız ve takip linki içerisinde aşağıdaki gibi bir görüntü de paketinizin tüm süreçlerini anlık olarak takip edebilmektesiniz ve yine ilgili kargo takip koduna tıklayarak ilgili kargo şirketinin de internet sitesi üzerinden bilgi alabilmektesiniz.

Eğer bir ürün olması gereken zaman içerisinde tarafınıza teslim edilemediyse, yine algoritmalar ile o muhit içerisinde ilgili kargo şirketinin tekrar kargoya teslim edebilmesi engellenmekte ve farklı bir kargo firması ile gönderime devam edilmektedir.

Sonuç olarak;

Bizler için en önemli husus, hangi kargo şirketinin size ürününüzü teslim edeceği değil, hangi kargo şirketinin size en hızlı ürünü teslim edeceğidir.

Bu doğrultu da çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.